Националът Мариян Христов изработи гола, с който тима му Волфсбург стигна до точката в домакинския си мач срещу Нюрнберг в мач от 14-тия кръг в Бундеслигата.

Българинът се появи на терена в 59-ата минута на мястото на Тиам, а в 74-ата намери на стрелкова позиция Месенгес, който вкара за 1:1.

Гостите излязоха напред в резултата още в 7-ата минута, когато голмайсторът им Иван Саенко вкара за 0:1.

За Волфсбург това бе 7-о равенство от началото на сезона, като тима е на 8-ма позиция в класирането. С деветото си равенство пък Нюрнберг девети.

Чавдар Янков бе титуляр и игра цял мач при домакинската победа на Хановер с 1:0 над Майнц. Янков получи жълт картон в 41-ата минута, като отправи един удар към вратата на съперника. Българинът бе един от най-активните в средната линия на Хановер.

Единственото попадение падна в 75-ата минута, а негов автор бе Вахид Хашемян.

С осмата си победа за сезона Вердер остава на две точки от лидера Шалке. На "Везерщадион" тимът на Томас Шааф победи с 3:0 Арминия. Мирослав Клозе в 29-ата и 45-ата минута направи резултата 2:0 за Вердер, като има вече осем гола от началото на сезона в Бундеслигата. Арън Хунт в 75-ата оформи крайното 3:0 за Вердер.

Осма победа от началото на сезона записа Байерн. Шампионите се наложиха като гости на Хамбургер с 2:1. Рафаел ван дер Ваарт изведе Хамбургер напред в 18-ата минута. Рой Маккай в 57-ата и Клаудио Пизаро в 78-ата минута вкараха за Байерн, за крайното 2:1 за Байерн. Шампионите остават трети в класирането, като изостават на три точки от лидера Шалке.

За Хамбургер това бе пета загуба от началото на сезона, като тима е на 17-та позиция.