Тимът на Хофенхайм изпревари Херта по голова разлика и се изкачи на върха в Бундеслигата. Тимът, който бе есенен първенец, стигна до 3:3 при гостуването на Щутгарт в двубой от 21-ия кръг на шампионата. В герой за гостите се превърна Демба Ба, който реализира хеттрик. Хофенхайм имаше игрово предимство в първите минути. Така се стигна до 24-ата минута, когато Ба надигра съперников и с прецизен диагонален шут матира Леман за 0:1.

Отговорът на Щутгарт не закъсня и само две минути по-късно Марио Гомес изведе Какау, който изравни. В 31-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Автор на попадението стана Гомес, който получи една топка сам срещу вратата и изведе своите напред. След гола домакините продължиха да бъдат по-активни и да създават повече положения. Въпреки това, Хофенхайм успя да изравни в последните секунди на първата част.

След почивката играта бе двуостра и двата тима си размениха по още един гол. Първо Гомес в 63-ата даде преднина на Щутгарт. Крайното 3:3 бе оформено от Демба Ба в 67-ата минута. До края гостите можеха да стигнат до пълен обрат,  но Салихович пропусна дузпа в последните секунди.

В другия мач касаещ първото място, Волфсбург стигна до страхотен обрат срещу Херта. Сичеро изведе берлинчани напред в 62-ата минута. Въпреки това с два гола на Дзеко (71, 84), домакините попречиха на Херта да се откъсне на върха. Българският нападател Валери Домовчийски игра само три минути за гостите, след като се появи в игра на мястото на Дардай в 87-ата минута.