Хофенхайм победи Борусия (Дортмунд) с 1:0 в един от най-интересните мачове от кръга в първа Бундеслига. Въпреки поражението "жълто-черните" остават убедителен лидер в класирането с актив от 61 точки, докато Хофе е а 9-та позиция с 36.

Срещата на "Райн Некар Арена" започна доста равностойно, като в първите минути трудно се стигаше до опасни положения пред двете врати.

В 12-ата минута домакините можеха да открият резултата, когато Ведад Ибишевич стреля с глава, но ударът му бе спасен. Постепенно гостите от Дормунд овладяха центъра на терена и в началото на втората част трайно се настаниха в половината на домакините.

При една контраатака в 63-ата минута обаче Ибишевич подаде към Андреас Бек, който му върна подаването, а Ибишевич нямаше проблеми да открие резултата.

След това попадение футболистите на Борусия отново се активизираха. В 86-ата минута Сантана бе близо до изравнителен гол, но ударът му бе спасен.