Байерн (Мюнхен) разгроми Вердер (Бремен) с 6:1 в мач от кръг№15 на Бундеслигата. Прекрасно игра бразилецът Филипе Коутиньо, който реализира хеттрик.

Ханзи Флик ще води Байерн до края на сезона?

Това ли е окончателното решение на баварското ръководство?

Мачът може да се раздели на две части. До 45-ата минута и след това. Мало неочаквано гостите поведоха с гол на Милот Рашица в 25-ата минути.

Това даде самочувствие на "бременските музиканти", които по всичко личеше щяха да се оттеглят с аванс на почивката. Но, точно в последната минута от редовното време започна серията на Филипе Коутиньо, който изравни след пас на Гнабри.

Брзилецът даде прекрасен пас на Роберт Левандовски в третата добавена минута и полякът сложи край на головата си суша.

През второто полувреме гостите рухнаха. В 63-ата минута Коутиньо увеличи на 3:1 с техничен прехвърлящ удар. Левандовски след девет минути вкара второто си попадение в мача, а Томас Мюлер след още три минути също се разписа.

Коутиньо увенча с хетрик прекрасната с игра в 78-ата минута. Победителите отправиха общо 15 удара в очертанията на вратата. Това е 21-а поредна победа на Байерн срещу Вердер във всички турнири.

Съдията Роберт Шрьодер, типично по германски, свири края на мача на секундата.