Отборът на Херта излезе начело в германската Бундеслига, след като победи като домакин с 2:1 Борусия (Мьонхенгладбах). Българският национал Валери Домовчийски се появи на терена в 88-ата минута, когато замени Рафаел.

Благодарение на успеха берлинчани събраха на сметката си 43 точки и изместиха от върха Хамбургер, който има 42. Борусия (М) пък се закотви на дъното на таблицата с едва 16 точки след 22 мача.

Домакините започнаха по-добре срещата и заслужено откриха резултата в 28-ата минута. Намиращият се в страхотна форма след подновяването на сезона в Германия Андрей Воронин бе изведе в удобна позиция и не сгреши - 1:0.

В самия край на първата част момчетата на Лусиен Фавр нанесоха втори удар на гостите от Мьонхенгладбах.

Еберт изведе Дардай, който в 44-ата минута удвои аванса на берлинчани.
Борусия върна интригата в средата на втората част, след като стигна до гол. Фридрих фаулира Марин в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа.

От бялата точка Брадли не сбърка и върна един гол.
В 88-ата минута на терена се появи българинът Валери Домовчийски, който замени Рафаел.

До края на мача Херта запази преднината си и записа поредна домакинска победя, която изведе тима на лидерско място в класирането.

В друг двубой от кръга Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм не се победиха - 0:0. Двата отбора завършиха мача в числено намалени състави, след като Кел (Борусия) и Вайс (Хофенхам) получиха червени картони.

ХЕРТА - БОРУСИЯ (М) 2:1
1:0 Воронин (28')
2:0 Дардай (44')
2:1 Брадли (69-дузпа)

Стадион: "Олимпиащадион", Берлин
Зрители: 42 000

Стартови състави:
Херта: Дробни, Щайн, Фридрих, Симунич, Родни (Фон Берген 64'), Дардай, Сисеро, Еберт (Бабич 84'), Нику, Рафаел (Домовчийски 88'), Воронин
Борусия (М): Байли, Гохури, Даемс, Сталтери, Левелс, Паауве (Ламиди 61'), Брадли, Марин, Баумйохан (Калаути 78'), Матмур (Ньовил 46'), Фрийд.