Отборът на Хановер се наложи над тима на Енерги (Котбус) с 2:0 в първия мач от 32-ия кръг в Бундеслигата и се изкачи на седмото място, даващо право на участие в турнира Интертото.

Хановерци вкараха по един гол във всяко от двете полувремена и записаха трета поредна победа. Те дори имат шанс да стигнат до турнира за купата на УЕФА при добро стечение на обстоятелствата.

Бразилецът Бергантин Виничус откри резултата в 37-та минута с удар с глава след центриране на Саболч Хущи, а Арнолд Бругинк покачи на 2:0 седем минути преди края също след асистенция на унгарския национал.

Чавдар Янков игра цял мач, като в 81-та минута отправи добър удар, но нямаше късмет да отбележи.