Хановер се наложи с минималното 1:0 като гост над тима на Борусия Мьонхедгладбах.

Гол на Хано Балич в 50-ата минута на срещата донесе 3 точки за отбора и той се измъкна от зоната на изпадащите. Това беше едва трета победа в първенството на тима на Чавдар Янков.

Българинът Чавдар Янков бе титуляр за гостите, като игра до 79-ата минута, когато бе заменен от Алтин Лала. Освен това Янков получи и жълт картон за нарушение срещу Сонк.
Балич бе изведен от Михаел Тарнат и от 18 метра простреля вратаря Кейси Келър.

В другата среща Арминия и Волфсбург завършиха наравно 0:0.

За първи път от началото на сезона в редиците на "вълците" се появи Мариян Христов.
Както е известно българският полузащитник бе извън строя от 4 юли, когато счупи подбедрицата си след сблъсък със съотборник по време на тренировка.

Христов влезе като резерва в 63-ата минута на мястото на Сантана и до края на срещата получи жълт картон за непозволено влизане с крак в тялото на вратаря на домакините Хайн.