Отборът на Хановер излезе на второ място във временното класиране на първа Бундеслига, след като победи като Франкфурт с класическото 3:0.

Двубоят започна по най-добрия начин за гостите, които бързо натикаха футболистите от Франкфурт в собствената им половина. Така резултатът не закъсня и в 15-ата минута двете нули на светлинното табло бяха разбити. Тогава Серджо Пинто се измъкна от защитата на домакините и намери Мохамед Абделоуае, който откри резултата.

Само 6 минути по-късно Шулц направи 2:0 и на практика уби интригата в мача.

През втората част домакините се опитаха да се върнат в мача, но слабата им игра в централните части на терена не им позволи да създадат достатъчно голови положения, от които да бъде вкаран гол. Логично в края на срещата Дидие Я Конан вкара трети гол и оформи крайния резултат.