Хамбургер не успя да запише трета поредна победа в Бундеслигата, след като завърши 1:1 у дома срещу Нюрнберг.

Хамбургци започнаха по-добре и имаха преимущество, което обаче така и не успяха да материализират преди почивката. Логичното все пак се случи след час игра. Зе Роберто центрира от корнер, топката попадна у Йорис Матайсен, който с хубав шут разпечата вратата на "франките".

След това попадение Нюрнберг се вдигна и застраши на няколко пъти Рост.

Упоритостта на баварците бе възнаградена в 81-ата минута. Рост събори Шибер в пеналта и реферът бе категоричен - дузпа! Пинола застана зад топката и изравни - 1:1.

Продължава и неубедителното представяне на Леверкузен. Байер, с Михаел Балак в състава, едва се добра до реми 2:2 като гост на Хановер. При това, "аспирините" играха с човек повече почти цчл час.

Я Конан откри за долносаксонците в 20-ата минута. Домакините останаха с десет души в 36-ата, след като червен картон получи Погатец. Въпреки това 96 удвои аванса си малко след почивката чрез Абделауи.

Дердийок намали в 67-ата, а в последните секунди Патрик Хелмес донесе точката на Леверкузен с чудесен гол от пряк свободен удар.

В друга интересна среща от кръга, Борусия (Мьонхенгладбах) допусна срамно поражение с 0:4 у дома от Айнтрахт.