Малшанс лиши Майнц 05 от точката при гостуването си на Леверкузен, завършило при 2:3.

Късметът определено беше на страната на Байер, които дори поведоха след автогол на Зденек Поспех в 11-ата минута. Малко след половин час игра Мануел Фридрих удвои, а при този резултата двата отбора се оттеглиха на почивка.

Никой обаче не можеше да предположи какво всъщност ще се случи след нея. А именно - в 50-ата и в 53-ата Майнц ликуваха, когато Полански и Калигиури отбелязаха за 2:2. Все пак домакините се отърсиха от този шамар, тъй като Ларс Бендер в 70-ата изведе Байер отново напред.

До последния съдийски сигнал гостите упражниха натиск. Дори и гредата зад Лено разочарова Чупо-Мотинг. Така, Майнц 05 остана на 16-о място и има само с точка повече от Кайзерслаутерн, който е в зоната на изпадащите. Леверкузен събра актив от 29 точки и се намира на 6-о място.