Борусия (М) взе глътка въздух, след като победи с 2:0 като домакин Хофенхайм в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Головете за успеха отбелязаха Демс от дузпа в 66-ата и Де Камарго четири минути по-късно. Със спечелените точки домакините вече имат 22 на последното място и са на само три точки от спасителната 15-а позиция.

Там пък се изкачи Щутгарт, който победи с 1:0 у дома финалиста за купата на Германия Шалке 04. Единственото попадение беше реализирано четвърт част след първия съдийски сигнал, а негов автор беше Кузманович от дузпа.

Гостите от Гелзенкирхен играха с човек по-малко след получения гол, тъй като Хьоведес беше изгонен именно заради наказателния удар.

Без Илиян Мицански Кайзерслаутерн постигна нулево равенство при гостуването си на Айнтрахт. "Червените дяволи" са на 16-ото място за бараж с 25 т. Отборът от Франкфурт е 12-и с три пункта повече.

Нюрнберг е вече шести, след като разби с 5:0 Санкт Паули.