Германия и Швейцария врътнаха зрелищно 3:3 в мач от турнира Лига на нациите. Двубоят бе от група 4 на Лига "А". "Кръстоносците" дръпнаха с два гола в резултата след попадения на Марио Гавранович и Ремо Фройлер. Тимо Вернер и Кай Хаверц успяха да изравнят резултата, но отново Гавранович изведе гостите напред в Кьолн. Крайният резултат оформи Серж Гнабри.

Така Германия събра 6 точки, докато Швейцария е с 4.

Снимка 500440

Гостите можеше да поведат още в 4-ата минута, но Нойер спаси с крак удара на Шакири. Секунди по-късно "кръстоносците" откриха. Фройлер намери Гавранович и той прати топката в мрежата след хубав удар с глава, който мина над Нойер.

В 15-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол след грешка на Нойер. Вратарят прати топката на крака на съперник, но успя да се реваншира, след като отрази удар на Гавранович.

В 26-ата минута гостите стигнаха до втори гол чрез Фройлер, който завърши блестяща контрааака.

Снимка 500439

Домакините успяха много бързо да отговорят. Индивидуален пробив на Тимо Вернер завърши с прицизен негов удар и резултатът бе намален.

В 55-ата минута Бундестима стигна до изравнителен гол. Кай Хаверц пресече опит за изнасяне на топката на защитата на гостите, напредна и с удар по диагонала вкара за 2:2.

Две минути по-късно отново Швейцария излезе напред в резултата. Сеферович получи пас за защитата и шутира на два пъти, но първо Нойер, а след това и Гинтер блокираха ударите му. Топката стигна до Гавранович, който с мощен удар я прати във вратата.

След час игра Вернер проби отдясно и намери Гнабри в наказателното поле, който с пета вкара за 3:3.

В четвъртата минута на добавеното време Фабиан Шер бе изгонен от игра след втори жълт картон.