Фрайбург взе изключително ценна победа с 1:0 като гост на Хофенхайм. По този начин отборът на Робин Дут се изкачи на четвъртото място в класирането с 21 точки. Хофе пък остана седми с 3 по-малко. Домакините бяха по-добрият тим през почти целия мач, а голът за Фрайбург падна в даденото от рефера продължение.

Хофенхайм започна със самочувствие и макар че не успя да създаде 100-процентово положение пред вратата на гостите, атакуваше доста по-опасно преди почивката. Липсата на концентрация у Ба, Луис Густаво и Млапа обаче провалиха домакините.

През втората част картината не се промени особено с тази разлика, че Фрайбург започна да поглежда все по-често към вратата на домакините. Улисани в атаки, играчите на Хофе проспаха един пас на Ризингер към Сисе в 91-ата минута и нападателят на гостите им донесе трите точки с хубав удар от пеналта.