Равенства се получиха в неделните два мача от Бундеслигата - последни от десетия кръг от първенството на Германия.

Хановер и Волфсбург завършиха 2:2 в зрелищен двубой в дербито на долна Саксония, а хитът на сезона Карлсруе изненадващо направи нулево равенство с Арминия (Билефелд).

Марселиньо откри резултата в минута с удар с левия крак. Само седем минути по-късно Серджо Пинто изравни. Той първо стреля в страничната греда, но при добавката бе точен - 1:1.

Буквално след центъра гостите овладяха топката и Ашкан Дежага намери мрежата след центриране на Яцек Кжиновек - 1:2, само 57 секунди след изравнителния гол.

Ветеранът Михаел Тарнат оформи крайното 2:2 в 35-ата минута след груба грешка на вратаря Йенч и на Жосуе.

Чавдар Янков остана резерва до края на срещата. Наставникът Дитер Хекинг предпочете да пусне в средата на терена Михаел Шулц и Хано Балич, вместо капитана Алтин Лала и Янков.

Карлсруе не успя да надделее над Арминия, въпреки игровото си превъзходство. Така новакът изпусна възможността да се върне второто място, като остава трети с 19 точки - на 7 точки от лидера Байерн (Мюнхен) и на 1 точка от Вердер (Бремен).