Борусия (Дортмунд) започна защитата на шампионската си титла по възможно най-добрия начин. В първия мач от новия сезон на Бундеслигата вестфалци победиха Хамбургер с 3:1 на препълнения „Сигнал Идуна парк".

Гроскройц откри резултата в 17-ата минута след хубав пас на младата звезда Марио Гьотце. В 29-ата младокът сам се разписа след двойно подаване с Левандовски. Хамбургер също имаше своите шансове, но Петрич и Елия не успяха да ги оползотворят.

След почивката двата отбора продължиха да държат високо темпо, което нямаше как да не се понрави на многохилядната публика. Малко след началото на второто полувреме Гроскройц вкара втория си гол, с който на практика предреши рано-рано крайния изход на двубоя.

Хамбургер все пак стигна до почетен гол десетина минути преди края чрез Теше.