Борусия (Дортмунд) запази аванса си на върха в Бундеслигата и след 29-ия кръг. Вестфалци спечелиха с 3:1 коварното си гостуване на Волфсбург.

Шампионите определено бяха по-добрият отбор през почти цялото време и напълно заслужено си тръгнаха с трите точки. Гостите профукаха и куп чисти положения, като спокойно можеха да спечелят и с много по-голям резултат.

Левандовски изпусна сам срещу вратаря още в самото начало, но се поправи в 22-ата минута. Тогава Перишич центрира добре кхъм оставения непокрит на метри пред вратата поляк, който този път нямаше как да сбърка.

След почивката двубоят предложи много интересни моменти и пред двете врати. Борусия удвои в 49-ата мин. чрез Гюндога и изглеждаше, че има пълен контрол върху мача.

„Вълците" обаче  се вдигнаха на щурм и намалиха в след час игра, когато Манджукич засече с глава пас на Дежага.

Дортмунд се поприбра в своята половина и залагаше на контри. Левандовски и Кагава пропиляха няколко изгодни възможности, но в крайна сметка това не се оказа фатално. Волфсбург остана с човек по-малко малко преди края, когато Мадлунг бе изгонен малко пресилено, а в последната минута Левандовски успокои Юрген Клоп с решителния трети гол за своя тим.

В следващия кръг е и решителния за титлата мач, в който Дортмунд приема Байерн.