Борусия (Дортмунд) спечели 79-ото дерби на областта Рур срещу Шалке 04. Шампионите удариха най-големия си враг с 2:0 за кеф на препълнените трибуни на „Сигнал Идуна Парк".

„Жълто-черните" играха много силно и почти не дадоха на своя съперник да диша през първото полувреме. Голът се „печеше" от самото начало и логичното се случи в 16-ата минута. Шмелцер центрира от фаул, Левандовски се извиси и отклони топката с глава за 1:0. Малко по-късно звездата Марио Гьотце изпусна отличен шанс да удвои, след като пропусна сам срещу вратаря.

След почивката играчите на Шалке малко живнаха и пренесоха играта пред противниковата врата. До чисто положение обаче така и не се стигна, а вместо това домакините вкараха втори гол. След разбъркване в пеналта на шалке, Хумелс свали с глава, Унерщал спаси първия удар, но след това Сантана промуши топката между краката му.

Това попадение половин час преди края съвсем обезвери Шалке и гостите не сътвориха нищо запомнящо се. В самия край резултатът можеше да стане и класически, но Унерщал спаси с невероятен рефлекс удар отблизо на Левандовски.

С успеха си тази вечер Дортмунд излезе начело в класиране, с равно точки с Гладбах. Байерн обаче играе мача си от 14-ия кръг утре и може да си върне лидерството.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ШАЛКЕ 2:0

1:0 Левандовски (16')

2:0 Сантана (60')

ДОРТМУНД: Вайденфелер, Пишчек, Хумелс, Сантана, Шмелцер, Лайтнер, Кел, Блашчиковски, Левандовски, Гьотце, Бариос

ШАЛКЕ: Унерщал, Учида, Пападопулос, Матип, Фукс, Джоунс, Холтби, Баумйохан, Раул, Дракслер, Хунтелаар