Отборът на Борусия (Дортмунд) се върна на второ място във временното класиране в германската Бундеслига. В мач от 22-ия кръг, възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха с класическото 3:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

Марко Ройс съсече гостите с две попадения в рамките на 2 минути в началото на двубоя, а след почивката оформи своя хеттрик, прокарвайки за трети път топката в мрежата на Кевин Трап. Домакините играха без наказания си голмайстор Роберт Левандовски, който получи червен картон преди седмица при загубата от Хамбургер.

Отсъствието на полския таран обаче не се оказа проблем за Борусия, тъй като Марко Рой бе на гребена на вълната и буквално сам разсипа съперника. Любопитното е, че шампионите играха повече от час с човек по-малко на терена, след като Юлиян Шибер, който трябваше да замени Левандовски на върха на атака, си изкара два жълти картона още през първата част. След почивката Такаши Инуй също бе изгонен, с което двата отбора доиграха двубоя в равни състави.

Благодарение на победата Борусия (Дортмунд) събра на сметката си 42 точки и излезе на второ място, на 15 точки зад лидера Байерн (Мюнхен). Айнтрахт пък остава на 4-а позиция с 37 точки.