Носителят на Суперкупата на Германия Борусия (Дортмунд) записа изключително измъчена победа с 2:1 над Айнтрахт Брауншвайг на своя "Сигнал Идуна Парк" в среща от 2-ия кръг на Бундеслигата.

Първото попадение за домакините бе дело на младока Йонас Хофман, който влезе като резерва и в 75-ата минута успя да реализира. Той изработи и дузпа за своя отбор, която бе реализирана от Марко Ройс в 86-ата минута.

За гостите голът бе дело на Крац в 89-ата минута, като до това попадение се стигна, след като топката рикошира и в главата на Левандовски. Дебют за тима направиха гръцкият бранител Сократис Папастатопулос и Хенрих Мхитарян, които излязоха като титуляри, а изненадващо Марко Ройс бе оставен на резервната скамейка.

Другият нов Пиер-Емерик Аубамеянг бе титуляр, но се отличи само с няколко пропуска.

Доста под обичайното си ниво игра и Левандовски, който през последните дни влезе в сериозен конфликт с шефовете на тима от Борусия. Въпреки трудния мач обаче, Борусия записа важна победа и продължава с пълен актив точки.