Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) направи грешна стъпка в борбата за първата позиция, след като не успя да победи у дома борещия се за оцеляване в елита Кайзерслаутерн. Двубоят в Дортмунд завърши наравно 1:1, като по този начин Борусия пропусна възможността поне за няколко часа да оглави еднолично класирането.

Старши треньорът на Борусия Юрген Клоп изненадващо остави извън състава Марио Гьотце, както и Лукас Бариос и Крис Льове за сметка на Марсел Шмелцер, Шинжи Кагава и Кевин Гроскройтц.

Домакините започнаха силно и откриха резултата в средата на първата част чрез Кавага, който завърши точно отлична атака на своя отбор.

В 45-ата минута домакините бяха близо до втори гол, когато след ъглов удар Хумелс стреля с глава, но Шахан изчисти от голлинията.

През втората част гостите заиграха по-смело и стигнаха до изравнителен гол в 60-ата минута. Тиферт центрира от средата на терена, Пишчек изчисти, но топката стигна до Шахан и той от воле не даде шанс на Вайденфелер - 1:1.

Очаквано до края на срещата момчетата на Юрген Клоп наложиха натиск в търсене на втори гол, но отбраната на „лаутерите" се справи.