Кайзерслаутерн стигна до драматично равенство 1:1 в мача си срещу лидера в първа Бундеслига Борусия (Дортмунд). „Лаутерите" стигнаха до точката в последната минута на двубоя.

Още от първите минути гостите наложиха своя стил на игра и се опитаха да натикат футболистите на Кайзерслаутерн в собствената им половина. В 17-ата минута Роберт Левандовски пропусна да изведе водача в класирането напред в резултата. Въпреки натиска на гостите обаче  до гол през първите 45 минути не се стигна.

Всичко по-интересно се случи в последните минути на двубоя. Първо в 82-ата минута Свен Бендер изведе Борусия напред в резултата. Само 3 минути по-късно обаче гостите получиха тежък удар, след като за два жълти картона от игра бе отстранен Невен Суботич.

Така се стигна до последната минута на двубоя, когато Ян Муравек донесе ценната точна за домакините.