Шампионът Борусия (Дортмунд) не срещна никакво затруднение с Аугсбург в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните" победиха с 3:1 като гост на последния в класирането тим. Срещата започна ударно за Борусия.

В 9-ата минута Марко Ройс вкара за 0:1 от пряк свободен удар. До края на полувремето, обаче двата тима не си вкараха повече попадения. Това стана обаче през втората част.

В 51-ата минута, звездата на гостите Марио Гьотце даде извеждащ пас за полския национал Роберт Левандовски, който бе точен за 0:2. Отново той направи резултатът класически в 70-ата минута.

Домакините опитаха лек натиск, но това доведе само до един гол. в 81-ата минута Саша Мьолдерс вкара почетно попадение за домакините и оформи крайното 1:3.

След този мач, Дортмунд е на 4-ото място в подреждането, а Аугсбург твърдо остава на последната позиция с 6 точки.