Мъките на Борусия Дортмунд продължават.отборът на Юрген Клоп изпусна победата над втория във временното класиране Волфсбург, завършвайки наравно 2:2 на своя „Сигнал Идуна Парк".

Вестфалци водеха почти до самия край на двубоя, но в крайна сметка „вълците" успяха да измъкнат точка. С нея Волфсбург остава на втората позиция, на цели 11 пункта зад лидера Байерн. Дортмунд пък продължава да крета в края на класирането и е 16-ти.

Пиер Обамеянг откри за Дортмунд още в 8-ата минута, получавайки подаване от Чиро Имобиле. След половин час игра обаче Кевин де Бройне успя да изравни от пряк свободен удар.

Имобиле сам наниза втория гол за Борусия четвърт час преди края следедна открадната от Кирх топка в половината на Волсбург.  В 85-ата обаче Налдо изравни, засичайки с глава центриране от корнер.

В друг мач от междинния кръг Шалке обърна Падерборн с 2:1 като гост, след голове на Чупо-Мотинг и Нойщетер.

Байер Леверкузен и Борусия Мьонхенгладбах пък продължават битката за третото място. Двата тима биха съответно Хофенхайм с 1:0 и Вердер с 4:1.