Борусия (Дортмунд) записа ценна победа с 3:1 като гост над шампиона Волфсбург в последен мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Вестфалци, за които отново не игра контузеният Димитър Рангелов вече са на шеста позиция с 27 точки, само на 5 от лидера Леверкузен.

Гостите нанесоха удара си още в първите десет минути, когато поведоха с 0:2. Автор и на двете попадения стана Лукас Бариос. Треньорът на "вълците" Армин Фее реагира мигновено и направи цели две смени. Това обаче не помогна на домакините, които регистрираха още един гол във вратата си до края на полувремето. След едно изпълнение на пряк свободен удар, топката се озова у Овомойела, който отново принуди Беналио да извади топката от мрежата си.

След почивката играта стана не толкова динамична, Дортмунд се дръпна в по-задни позиции, с оглед на удобната си преднина.

Все пак домакините се добраха до почетен гол чрез Графите в 55-ата минута.