Валери Домовчийски и Димитър Рангелов останаха резерви за своите Херта и Борусия (Дортмунд) при нулевото реми  между двата тима от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините от Берлин играха по-нападателно, но "жълто-черните" се бранеха добре и не допуснаха много голови положения пред вратата си.

Така Херта остава на последното място в класирането само с 19 точки, на цели 6 от спасението.

В друг мач от кръга Вердер се наложи с 4:2 над Нюрнберг в много интересен мач. Мертезакер изведе "бременските музиканти" напред само след няколко секунди игра. В 20-ата минута отново той и отново с глава удвои резултата. В 36-ата Боровски направи резултата класически. Това успокои твърде много домакините и те намалиха темпото.

Веднага след почивката Франц намали, а Чупо-Мотинг върна "франките" в мача с гол от дузпа в 63-ата мин.

В последната минута Вердер все пак стигна до още едно попадение, дело на Фриц.

Шампионът Волфсбург се наложи с 2:0 като гост над Майнц, а Кьолн разби с 4:1 Хановер.