Българският нападател на Ерцгебирге Димитър Рангелов се отличи с 2 попадения при ремито 2:2 срещу лидера Карлсруе в мач от 32-ия кръг на Втора Бундеслига.

След първото полувреме Ерцгебирге водеше с 2:0 с попадения на Митко, но малко преди края на срещата Кауфман реализира 2 гола и донесе точката на гостите.

Първо в 23-ата минута Рангелов откри след като бе изведен от Гайслер, освободи се от вратаря и на празна врата реализира за 1:0. В 40-ата минута българинът открадна топката в средата на терена, пусна я на Кури, който напредна отдясно и центрира към Митко, който с прехвърлящ удар покачи на 2:0.

След почивката гостите засилиха оборотите и в 75-ата и 88-ата Кауфман вгорчи домакините и оформи крайното 2:2.

През втората част Рангелов нямаше чисто голово положение, но на два пъти от трудни позиции бе близо до трети гол. След този двубой българинът има 5 гола в сметката си за Ерцгебирге.

Отборът от Ауе се изкачи на 8-ото място с 44 т. В класирането води Карлсруе с 67, пред Ханза с 56, а трети е Дуисбург с 54.