Грандовете на немския футбол в последните години - Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) не впечатлиха особено с представянето си, по време на предварително определяното за „дерби" между двата тима от 27-ия кръг на Бундеслигата.

„Ел Класико"-то на Германия завърши с минимален успех с 1:0 за гостите от Мюнхен, като единственото попадение бе отбелязано от бившия състезател на домакините и настоящ такъв на баварците - Роберт Левандовски.

Първата част премина буквално в битка за всяка педя от терена, като тежките сблъсъци преобладаваха, а по този начин и феновете нямаше как да се зарадват на динамичната, резултатна игра, която очакваха преди началото.

Единственото попадение за първите 45 минути бе реализирано от бившия кадър на Борусия - Роберт Левандовски след 36 минути игра. Един от малкото футболисти в историята, отбелязвали 4 гола на Реал (Мадрид) в един мач, се разписа по-доста щастлив за него начин, като устрем на Мюлер завърши с удар в тялото на съперниковия страж, топката намери оставения непокрит Левандовски, който с глава я продължи в мрежата за 0:1.

Първата опасност в полза на тима на Клоп пък дойде едва след час игра, когато след рикошет кълбото попадна у Ройс, той напредна, но с всяка следваща крачка скъсяваше ъгъла си за удар, стреля и... не успя да намери очертанията на вратата.

Натискът на Байерн от първите 45 минути не се повтори през втората част, като инициативата се владееше основно от домакините, които обаче така и не успяваха да пробият отбраната на гостите си.

Резултатът, за видимо огромно неудоволствие на наставника на дортмундци остана непроменен до края и Байерн се поздрави с 21-ви успех за текущия сезон.

Така отборът от Мюнхен остава на върха в класирането, разполагайки с актив от 67 точки - 10 повече от втория Волфсбург. Борусия е едва 10-и.