Борусия (Дортмунд) разпиля Щутгарт в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните" отнесоха швабите у дома с 6:1.

С хеттрик за домакините се отличи Роберт Левандовски.  Въпреки добрите изяви на футболистите на Щутгарт в последните седмици, домакините не оставиха никакви шансове на своя противник, въпреки че именно гостите поведоха в резултата.

Срещата започна лошо за домакините. Тунизиецът Карим Хагуи използва пас на румънеца Максим и простреля стража Вайденфелер за 0:1 в 13-ата минута. Тимът на Борусия обаче реагира светкавично. Само 6 минути по-късно след изпълнение на ъглов удар, защитникът Сократис засече за 1:1.

Марко Ройс в 22-ата минута прониза вратаря на гостите Свен Улрих, резлизирайки обрат за 2:1. В рамките на две минути Роберт Левандовски (54,56) направи преднината на  непреодолима - 4:1. Полякът оформи своя хеттрик в 72-ата минута.Крайното 6:1 бе оформено от Пиер-Емерик Обамеянг  в 81-ата минута.

Така Борусия изпревари с две точки досегашния лидер Байерн (Мюнхен) с 28 точки. Щутгарт пък е 9-ти с 13 пункта.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ЩУТГАРТ 6:1