Борусия Дортмунд победи Борусия М'Гладбах. "Жълто-черните" се наложиха с 3:2 като гост след гол в последните минути на двубоя. По този начин, възпитаниците на Томас Тухел опитаха да забравят за кошмарите от последните дни, когато бяха сполетяни от атентат и преживяха отпадане от Шампионска лига.

Дортмунд успя да поеме инициативата от първите минути и още до третата минута можеше да води, но удари на Марко Ройс минаха покрай вратата. В 10-та минута обаче звездата на "жълто-черните" бе точен от дузпа.

Постепенно обаче Гладбах успя да се върне в мача и показа по-добра игра, която доведе до изравняване в 43-та минута, когато точен бе Ларс Щиндл.

Три минути след почивката пък Марсел Шмелцер си вкара автогол и изведе домакините напред. Веднага след като поведе, Борусия М"Гладбах се прибра в своята половина и гостите получиха пълен контрол върху топката. Това се оказа грешка от страна на домакините,след като в 59-та минута Пиер-Емерик Обамеянг успя да изравни, а три минути преди края Рафаел Герейро смълча трибуните на "Борусия Парк" с решаващ трети гол за Дортмунд.

След този мач, жълто-черните са вече трети в Бундеслигата, събирайки 56 точки - една повече от четвъртия Хофенхайм. Гладбах пък се сринаха до десето място с 39 точки.

Байерн с проблеми и в първенството, измъкна само точка от Майнц 05 (ВИЖТЕ И ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В БУНДЕСЛИГАТА)

Срещата завърши 2:2