Борусия (Дортмунд) победи Байерн (Мюнхен) в най-голямото дерби на германския футбол.

"Жълто-черните" се наложиха  с 1:0 в двубой от 11-ия кръг, игран на претъпкания "Сигнал Идуна Парк". Това бе първи успех на домакините в "Der Klassiker" за първенство от над две години и половина.

Така баварците позволиха на сензацията РБ (Лайпциг) да поведе класирането на Буденслигата, изпреварвайки ги с 3 точки.

Така новаците се превъщат в германският Лестър, който все по-уверено мечтае за титлата в Германия.

Единственото попадение падна в 11-ата минута, когато Марио Гьотце мушна топката между краката на Матс Хумелс, а Пиер-Емерик Обамеянг направи успешна добавка с левия крак от малкия пеналт за 1:0.

Байерн владееше инициативата, но попадение във вратата на Бюрки така и не падаше. Кимих на два пъти стреля неточно. Тиаго Алкантара пък пропусна от задна ножица.

Десетина минути след почивката Франк Рибери вкара прекрасен гол с пета след центриране на Томас Мюлер, но попадението правилно беше отменено заради засада.

В добавеното време Байерн беше много близо до изравняването след като Роберт Левандовски стреля с глава, но покрай левия страничен стълб.

След този мач Байерн е втори с 24 точки, Дортмунд пък е с позиция по-назад с 3 пункта по-малко.