Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи с 4:2 над Борусия (Дортмунд) в сблъсък от 15-ия кръг на Бундеслигата. Пет от шестте попадения в мача бяха реализирани още през първото полувреме.

Йонас Хофман откри резултата за домакините в 4-та минута. В 19-та минута Джъд Белингам изравни резултата, но в 26-та минута отново Хофман покачи за 2:1. Четири минути след това Маркус Тюрам порази вратата на Грегор Кобел.

Нико Шлотербек върна интригата в мача, когато отбеляза в 40-та минута за 3:2. Непоседствено след началото на втората час Куадио Коне се разписа за 4:2 и подпечата успеха на отбора.

С победата съставът от Мьонхенгладбах събра 22 точки на седмата позиция в класирането. Борусия (Дортмунд) пък е шести с 25.

Манчестър Юнайтед и Ливърпул влизат в битка за 17-годишен талант на Борусия (Дортмунд)