Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели без особено големи затруднения домакинството си на Хамбургер, в среща от 30-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините се наложиха с категоричното 3:0.

Точни в тяхна полза бяха Пулишич и Рамос, разписал се на два пъти.

Борусия владееше инициативата на терена и не позволи и за секунда да бъде изненадан от опонента си.

Още през първото полувреме стана ясно кой ще бъде победителят в срещата, като след края му Борусия вече водеше с 2:0.

Пулишич откри след 38 минути игра, а Адриан Рамос удвои само 6 минути след това.

Крайното 3:0 бе оформено 4 минути преди края на мача, след като Рамос се разписа за втори път.

Малко по-рано пък Адлер остави гостите с човек по-малко на терена.

Така Борусия е на 7 точки зад лидера в класирането Байерн (Мюнхен), 4 кръга преди края на битката в Бундеслигата. Хамбургер е 11-и.

Срещата бе по-специална за наставника на Борусия (Дортмунд) - Томас Тухел, който попадна в престижна класация днес.

За специалиста това бе мач номер 200 начело на тим в Бундеслигата, като крехката му треньорска възраст му отрежда място в Топ 10 на най-младите наставници с 200 мача в Бундеслигата.