Джуд Белингам и Карим Адейеми отбелязаха по два гола, а Борусия (Дортмунд) направи стъпка напред в битката за титлата в Бундеслигата с убедителна победа с 6:0 срещу Волфсбург. Така "жълто-черните" се доближиха на една точка от лидера Байерн (Мюнхен).

Пред повече от 81 хиляди фенове на своя стадион Адейеми вкара в 14-ата и 59-ата минута и асистира за втори гол на Себастиен Алер в 28-ата, преди да пропусне да запише хеттрик в 65-ата, след като не успя да се разпише от дузпа.

Белингам отбеляза страхотно попадение в 54-ата минути и добави второ в 86-ата. Дониел Мален направи 3:0 в 37-ата минута.

Байерн спечели с 2:1 срещу Вердер (Бремен) в събота, но Борусия се справи с напрежението за 10-та поредна победа у дома и остава на точка зад Байерн.