Борусия (Дортмунд) победи трудно като гост Вердер (Бремен). "Жълто-черните" се наложиха с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Везерщадион".

Домакините играха с човек по-малко след като Дробни получи червен картон в 39-ата минута заради нарушение срещу Ройс.
"Бременските музиканти" първи поведоха в резултата, но тимът на Томас Тухел реализира пълен обрат.

След този успех Борусия излезе на четвърта позиция с 30 точки. Вердер е 15-и с 16 точки и на три пред зоната на изпадащите.

Борусия (Дортмунд) като Милан и Юнайтед - без трансфери този месец

Тухел: Не мисля, че ще купим някой този януари

Първото попадение падна още в 5-ата минута, когато Серж Гнабри сгреши и върна към Андре Шюрле, той финтира вратаря и вкара за 0:1.

В 39-ата минута Марко Ройс се отскубна напред и вратарят Ярослав Дробни го фаулира, за което получи директен червен картон.

В 59-ата минута, домакините, макар и с човек по-малко успяха да изравнят. Клеменс Фриц подаде за Фин Бартелс, който мушна топката между краката на Гинтер, надбяга Сократис и провря кълбото в долния десен ъгъл за 1:1.

Борусия стигна до победата в 71-ата минута, когато при центриране в наказателното поле се получи рикошет и Лукаш Пишчек успя да прехвърли Видвалд за 1:2.