Борусия (Дортмунд) записа трудна победа с 3:2 над Хофенхайм в първия мач от третия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" се изкачиха на първото място във временото класиране.  Английската звезда Джуд Белингам се отличи с гол и асистенция за Борусия, а суперзвездата Ерлинг Халанд сложи точка на спора в самия край на мача.

18-годишният Белингам първо асистира на своя връстник, американеца Джовани Рейна, в 49-ата минута, за да изведе Борусия за 1:0.

Последва попадение на Кристоф Баумгартнер, който изравни за Хофенхайм в 61-ата минута. Белингам отбеляза за 2:1 в 69-та минута. Но това не беше краят. В 90 -ата минута израелският Мунас Дабур изравни на 2:2 за гостите, а Ерлинг Халан сложи край на драмата в 91-ата минута.

Жоржиньо спечели приза на УЕФА за най-добър играч през сезон 2020/21

Българският лекар Валентин Великов с награда

След три кръга Борусия има две победи и едно поражение, докато за Хофенхайм това е първото поражение през новия сезон след едно равенство и една победа.