Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на скромния състав на Дармщад, в срещата между двата тима от програмата на 24-ия кръг в Бундеслигата.

Гостите се наложиха с 2:0, след попадения на Рамос и Дурм.

Дортмундци са с 5 победи и едно равенство в последните си 6 мача, като главните действащи лица в редиците им са подобни във всяка среща от шампионата. Тази вечер обаче не беше точно така.

В същото време домакините имат само една победа за вече 6 двубоя, като така и не успяват да убедят футболната общественост в страната, че заслужават мястото си в елита.

Борусия се нуждаеше от успех днес, за да продължи битката с Байерн (Мюнхен) за първото място в класирането. Към момента дортмундци вече не изостават толкова сериозно от баварския колос, като разликата е 5 точки.

"Жълтите" стигнаха до крайния успех, след като отбелязаха по един гол през всяко от полувремената.

Първо това направи Рамос в 38-ата минута, а крайното 2:0 оформи Дурм, разписал се 8 минути след почивката.

Така съставът продължава борбата за първото място в таблицата.