Байерн (Мюнхен) продължава безгрешното си представяне в Бундеслигата. Баварците се наложиха с 2:1 над Байер (Леверкузен) на „Алианц арена".

Това бе 50-ти пореден успех за баварската машина, която не познава вкуса на загубата и има 44 победи и 6 равенства. Така възпитаниците на Пеп Гуардиола са едва на 5 точки от Сребърната салатиера, за която нямат конкурент.

Първото попадение в днешната среща падна в 44-ата минута чрез Марио Манджукич. През втората част в 52-ата минута Бастиан Швайнщайгер се разписа от пряк свободен удар за 2:0 и тотално уби интригата в мача. Последваха силни минути за гостите, но те стигнаха само до почетно попадение в продължението, дело на Щефан Кислинг.

Байерн събра актив от 71 точки и вече има аванс от 23 пункта пред втория Борусия (Дортмунд), а до края на шампионата остават 9 кръга.