Българският национал Димитър Бербатов отбеляза 16-тия си гол за сезона при успеха на своя Байер (Леверкузен) над Борусия (Дортмунд) с 2:1 в двубой от 29-тия кръг на Бундеслигата.

Нападателят откри резултата в полза на "аспирините" в 21-та минута, след като се възползва от объркване в защитата на домакините и отблизо прати топката в мрежата за 0:1.

Малко преди това при идентична ситуация той уцели и гредата зад Денис Гентенаар. В 27-та минута обаче защитникът на Борусия Маркус Бженска изравни след изпълнение на корнер с удар с глава почти от границата на наказателното поле.

През второто полувреме гостите от Леверкузен бяха по-активният отбор и в крайна сметка достигнаха до победата с гол на Пол Фрайер в 50-та минута.

Другият българин в Германия Мариан Христов записа 90 минути при загубата на Волфсбург от Кьолн с 0:3. В дербито на кръга Вердер (Бремен) спечели с класическото 3:0 срещу шампиона Байерн (Мюнхен).