Байерн Мюнхен започна година с победа. В първи мач за 2014-а, шампионите на Европа надвиха с 2:0 като гост Борусия Мьонхенгладбах.

Момчетата на Хосеп Гуардиола започнаха мача на много високи обороти и можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но ударът на Марио Гьотце се отби в левия страничен стълб.

Все пак в 7-ата минута националът се реваншира и след добър пас на Мюлер откри резултата. В началото на втората част самият Мюлер бе точен от дузпа и оформи крайното 0:2. Домакините, в течение на мача, имаха своите шансове, но веднъж и гредата спаси пазената от Ноер врата.

Благодарение на победата Байерн събра на сметката си 47 точки, с 10 повече от втория Байер Леверкузен. Борусия Мьонхенгладбах остава на трета позиция, но рискува да я загуби, ако Дортмунд спечели през уикенда.