Байерн (Мюнхен) триумфира със Суперкупата на Германия. Шампионите на Бундеслигата победиха носителя на Купата - Борусия (Дортмунд) с 3:1 на "Сигнал Идуна Парк".

Първата купа за сезона за Байерн идва само дни след смъртта на клубната легендата Герд Мюлер. Преди началото на мача играчите излязоха с фланелки посветени на бившия голмайстор, а преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание.

Снимка 543531

Източник: twitter

Toва е първи трофей за новия треньор на Байерн Юлиан Нагелсман, който със сигурност трябва да благодари на невероятния нападател Робърт Левандовски, който реши двубоя с два гола и една асистенция.По този начин Байерн защити спечелената Суперкупа от миналата година, когато във финал отново срещу Борусия (Дортмунд) победиха с 3:2.

Сериозни липси в "Дер Класикер" тази вечер

Байерн и Борусия (Дортмунд) ще спорят за Суперкупата на Германия

Срещата започна с натиск на баварците.  В 36-ата минута, Ерлинг Халанд изведе Мукоко сам срещу вратаря и младежът се разписа, но реферът отмени гола заради засада.

Снимка 543532

Баварците успяха да открият в 41-ата минута, когато Серж Гнабри центрира към Роберт Левандовски и нападателят отблизо с глава направи 0:1.

Снимка 543529

В 50-ата минута, суперзвездата на Байерн подаде по конец на Томас Мюлер, който на празна врата удвои. Две минути след това Халанд се откъсна и преодоля Нойер, но флагът на страничния съдия бе вдигнат и за втори път гол на домакините бе отменен заради засада.

В 64-ата минута Белингам намери Марко Ройс и от границата на наказателното поле изстреля топката в мрежата, пращайки я в горния ляв ъгъл, намалявайки за 1:2.

В 74-ата минута, грешка на защитата подари шанс на дебнещия Роберт Левандовски, който отблизо оформи крайния резултат.

Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 1:3