Байерн (Мюнхен) победи Вердер (Бремен) с 5:0 в двубой от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Наставникът на баварците Хосеп Гуардиола бе оставил извън титулярния състав трима от основните си играчи - Роберт Левандовски, Дъглас Коща и Артуро Видал, но отсъствието им не оказа влияние върху играта на германския шампион.

В 9- ата минута Тиаго отри резултата на „Алианц Арена". Томас Мюлер покачи на 2:0 в 31- ата минута на срещата.

Мюлер бе точен и през втората част- в 65- ата минута вратарят на гостите изби страхотен удар на Рибери, който нападателят довкара.

Появилият се като резерва Левандовски се разписа четири минути преди последния съдийски сигнал, а Коман оформи крайния резултат в последните секунди на срещата.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 5:0

1:0 Тиаго Алкантара - 9
2:0 Томас Мюлер - 31
3:0 Томас Мюлер - 66'
4:0 Роберт Левандовски - 86
5:0 Тиаго Алкантара - 90

Байерн: Нойер, Кимих (Рафиня - 68'), Бенатия, Алаба, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коман, Рибери, Мюлер (Левандовски - 74'), Гьотце (Роде - 54')

Вердер: Видвалд, Галвес, Вестергаард, Гебре Селасие, Джилободжи, Сантяго Гарсия (Улисес Гарсия - 77'), Ятабаре, Йозтунали (Кляйнхайслер - 46'), Великович (Лоренцен - 46'), Грилич, Уджа