Байерн записа втора домакинска победа от началото на сезона в Бундеслигата. Баварците биха Щутгарт с 2:0 на „Алианц Арена" и по този начин се наредиха сред лидерите в класирано след първите 3 кръга със 7 точки.

Мюнхенци не срещнаха особени затруднения срещу отбора на Армин Фее, въпреки че и швабите създадоха няколко опасни положения.

Байерн поведе в 27-ата минута. Алонсо центрира добре от фаул, а отбраната на Щутгарт не успя да изчисти топката достатъчно добре. Тя попадна у Гьотце, който с добре премерен удар я прати в мрежата на Улрайх.

В края на полувремето обаче Пеп Гуардиола получи и лоши новини, след като Холгер Бадщубер получи неприятна контузия на коляното и се наложи да бъде заменен.

След почивката Байерн продължи да натиска, докато Щутгарт изглеждаше опасен предимно след статични положения.

В 72-ата мин. пък Байерн удари две последователни греди - първо Алонсо стреля, но нацели рамката, отскочилата топка отиде у Левандовски, който направи същото.

Все пак полякът се реабилитира малко по-късно. Левандовски изведе Рибери сам срещу Улрайх, който от труден ъгъл удвои резултата и успокои всички на „Алианц Арена".

БАЙЕРН - ЩУТГАРТ 2:0

1:0 Гьотце (27')

2:0 Рибери (85')

Байерн: Нойер, Данте, Бадщубер (Гаудино - 43'), Боатенг, Бернат, Алаба, Лам, Алонсо, Гьотце (Рибери - 68'), Мюлер, Левандовски (Писаро - 87')

Щутгарт: Улрайх, Клайн, Швааб, Рюдигер, Сакаи, Гентнер (Груезо - 69'), Ромеу, Харник, Ляйтнер (Максим - 80'), Вернер, Ибишевич (Костич - 46')