Лидерът Байерн (Мюнхен) изгуби за втори път от началото на сезона точки в Бундеслигата, след като завърши само 1:1 като гост на Нюрнберг.

Марио Манджукич откри в 3-ата минута с поредния си гол за гостите, но Фюлнер изравни в 47-ата. Домакините дори завършиха мача с 10 души след червен картон на Гебхарт в 77-ата минута за две официални предупреждения. Това позволи на преследвачите Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд да се приближат до лидера след победи днес. Айнтрахт надигра с 4:2 у дома Аугсбург и се изравни временно с втория Шалке, който гостува по-късно днес на Леверкузен.

Автогол на Мьолдерс, попадение на Айгнер и още две на Мейер запълниха сметката на домакините, а за гостите се разписа Коо и същият този Мьолдерс, този път в правилната врата. Дртмунд пък излезе трети след успех с 3:1 като домакин на Гройтер Фюрт. Роберт Левандовски вкара два гола до 15-ата минута, единият от дузпа, а между попаденията му се разписа Стибер от тима на гостите.

Марио Гьотце сложи точка на спора в 42-ата минута. Фрайбург изненада Хановер като гост с победа с 2:1, докато Щутгарт надигра със същия резултат домакинстващия Мьонхенгладбах. Хамбургер надигра Майнц с 1:0 като домакин.