Байерн записа седмата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. В двубой от 16-ия кръг баварците безкомпромисно натупаха новака Санкт Паули с 3:0 на своя "Алианц Арена".

Мюнхенци започнаха отлично и поведоха още в 16-ата минута. Швайнщайгер намери Алтинтоп, който с шут от двайсетина метра опъна мрежата зад вратаря Кеслер.

Веднага след почивката Еберс изпусна отличен шанс да изравни за Паули, а Байерн пък отвърна с удар в гредата на Мюлер.

В 68-ата минута домакините получиха правото на дузпа, след като вратарят на хамбургци Кеслер спъна в наказателното поле Мюлер. Стражът получи червен картон и бе заменен от резервата Хайн, а Филип Лам нямаше проблем да се разпише от бялата точка за 2:0.

Останали с човек повече, играчите на Ван Гаал нанизаха още един гол. Десет минути преди края Рибери надбяга пазача си Гюнеш и промуши топката зад гърба на Хайн за класическото 3:0.

До края на мача Швайнщайгер нацели още веднъж гредата след центриране от корнер.

Така баварците вече са 5-ти с 26 точки. Лидерът Борусия е далеч напред с 40 и мач по-малко. Байерн обаче се доближава до заветната 3-а позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. В момента там е Хановер с 31 точки.