Байерн (Мюнхен) отстъпи пред Байер (Леверкузен) в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 1:2.

Точен за победителите на два пъти бе Леон Бейли. За домакините се разписа Томас Мюлер.

Снимка 455323

Източник: Twitter

Байерн излезе срещу един от сравнително удобните си гости, срещу който бе постигнал впечатляващи показатели у дома - 31 победи и само три поражения в 40 мача, при голова разлика 93:34. Тази вечер традицията беше нарушена.

От 81 изиграни мача в първенството като цяло между тези съперници шампионите имат 47 победи и 18 загуби.

Снимка 455322

До преди тази вечер, от пораженията в Мюнхен само едно бе през този век (2012 година), като останалите датираха от 1986 и 1989 година.

"Аспирините" бяха под напрежение, защото спечелиха само веднъж в последните шест кръга и този мач се очертаваше като изключително важен за тях.

Въпреки това те успяха да излязат напред в резултата след едва 10 минути игра. Тогава Леон Бейли вкара първото си попадение в мача.

Снимка 455327

В 34-ата минута Мюлер върна надеждите на домакините, но само 120 секунди по-късно преднината на гостите отново бе възстановена с втория гол на Бейли в мача.

Девет минути преди края на срещата Байер остана с човек по-малко на терена, като Джонатан Та бе изгонен.

Снимка 455325

Въпреки това, а и с оглед на допълнителните присъдени шест минути към редовното време, баварците не успяха да отбележат отново и разочароваха феновете си, както и Ули Хьонес, който днес си взе последно "Сбогом" с клуба като негов президент.