РБ Лайпциг спечели Суперкупата на Германия по футбол. "Биковете" направиха страхотно послание към всички свои опоненти в Бундеслигата, след като разбиха с 3:0 шампиона Байерн (Мюнхен)!

Триумфът за момчетата на Марко Розе заслужава още по-сериозни аплодисменти, след като бе сътворен в дома на хегемона - "Алианц Арена". Класиката заличи тотално и вълнението от официалния дебют на Хари Кейн, който записа първи минути с екипа на Байерн след обявения му по-рано днес трансфер.

И тук обаче британецът започва да се разминава с отличията...

Големият герой тази вечер се казваше Дани Олмо. Испанският национал блесна с хеттрик в мрежата на Свен Улрайх.

Снимка 629682

Още в третата минута юношата на Барселона се оказа на точното място и превърна в гол една отбита топка. Вторият му миг на радост настъпи 60 секунди преди почивката. Тогава негов индивидуален проблясък порази баварците.

В 67-ата Нусар Мазрауи игра с ръка в собственото си наказателно, а отсъдената дузпа беше превърната в гол от Олмо.

Байерн стартира сезона в Бундеслигата с гостуване на Вердер (Бремен). Лайпциг има тежка визита на Байер (Леверкузен).

Официално: Хари Кейн е футболист на Байерн (Мюнхен)!

30-годишният нападател пристига на "Алианц Арена" от Тотнъм, където игра от 2009 година насам