След зашеметяващото поражение с 0:5 от Борусия Мьонхенгладбах за Купата на Германия, Байерн (Мюнхен) се завърна в първенството с разгром над Унион Берлин с 5:2.

Така баварците запазиха преднината в Бундеслигата с една точка пред Борусия (Дортмунд), които победиха Кьолн у дома с 2:0.

Головото шоу започна от Роберт Левандовски от дузпа в 15-ата минута, седем минути по-късно полякът увеличи на 0:2. Лерой Сане стреля за 0:3 в 35-ата минута, а Гислман намали до 1:3 в 43-ата минута.

Томас Мюлер: Разбира се, че претърпяхме унижение

Трябва да се извиним на нашите фенове, споделя той

Кингсли Коман отбеляза още един гол за Байерн в 61-ата минута, но Унион се върна чрез Райърсън в 65-ата минута, а Томас Мюлер донесе победата в 79-ата минута.

В друг мач, Торган Азар и Стивън Тайгес се разписаха за Борусия (Дортмунд) за победа с 2:0 над Кьолн, докато Фрайбург успя да се задържи на трето място в таблицата с победа с 3:1 над "отписания" Гройтер Фюрт.