Турнир: ДФБ Купа Стадион: Зрители:
90+7′

Край на мача.

90+6′

ГОООЛ ЗА АЙНТРАХТ!! Мият Гачинович вкара трети гол за "орлите". Защитата на белите изчисти топката след изпълнение на корнер, при който Свен Улрайх се бе включил в атака, сърбинът се озова сам на празна врата и без проблеми реализира.

90′

Удар с глава на Кимих след корнер излиза в аут.

89′

Халер влиза вместо Ребич.

88′

Удар на Хамес е блокиран от защитник в бяло.

87′

Вагнер заменя Рибери.

86′

Жълт картон за Коман.

83′

ГООООЛ ЗА АЙНТРАХТ!!! Анте Ребич бе изведен от Боатенг зад защитата на Байерн и преодоля Улрайх.

80′

Удар на Ребич излезе в аут.

79′

ГРЕДА!! Хумелс прати топката в гредата с глава след центриране от корнер на Кимих.

Снимка 357599

Източник: Twitter

75′

Хамес центрира отляво в наказателното поле, където Марко Рус успя да изпревари Левандовски и да му попречи да засече топката във вратата.

74′

Марко Рус заменя Джонатан де Гузман.

Снимка 357598

72′

Левандовски прати топката над вратата след изпълнение на пряк свободен удар от около 17 метра.

70′

Коман влиза на мястото на Мюлер.

69′

Центриране по земя на Кимих стигна до Толисо. Френският халф пое топката, но Хасебе се хвърли на решителен шпагат точно преди полузащитникът да нанесе удар.

66′

Улрайх боксира опасен удар на Хасебе.

Снимка 357595

64′

Толисо влиза на мястото на Тиаго.

61′

Удар от воле на Боатенг излиза в аут.

60′

Гачинович влиза на мястото на Волф.

Снимка 357594

59′

Хумелс не успя да засече добре с глава центриране от корнер на Хамес и прати топката в аут.

53′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Зюле пусна отличен извеждащ пас отдясно за Кимих, бранителят върна топката към точката на дузпата, където бе Левандовски и полякът с хубав удар изравни.

48′

Зюле прати топката в аут с удар от далечна дистанция.

47′

Улрайх лови опасен удар с глава на Боатенг след центриране отляво.

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

45+2′

Хамес центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Мартинес стреля с глава, но слабо и Храдецки улови.

45+1′

Жълт картон за Вилемс.

45′

Жълт картон за Хасебе.

44′

Удар с глава на Волф минава покрай гредата.

37′

Жълт картон за Левандовски.

Снимка 357593

35′

Левандовски опита отново да вкара от пряк свободен удар. Топката премина в близост до лявата греда.

33′

Томас Мюлер овладя топката в наказателното поле след центриране отляво и опита удар от воле, който бе спасен от Храдецки.

31′

Удар на Тиаго от далечна дистанция излиза в аут.

26′

Пореден пропуск пред вратата на Айнтрахт. Байерн организира бърза контраатака, Левандовски получи в наказателното поле и копна топката над Храдецки, но кълното излезе в аут.

24′

Мюлер получи топката отдясно и центрира за Кимих в наказателното поле. Бранителят обаче не успя да нанесе хубав удар с глава и прати топката в аут.

17′

Пропуск на Мюлер!! Нападателят на Байерн стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Хамес, но топкатам ина покрай далечната греда.

12′

ГОООЛ ЗА АЙНТРАХТ!!! Анте Ребич отне топката от Хамес, направи двойно с Боатенг и се озова зад защитата на "баварците". Хърватинът напредна и с прецизен удар не остави шансове на Улрайх.

Снимка 357596

8′

ГРЕДА!!! Роберт Левандовски изпълни по перфектен начин пряк свободен удар около границата на наказателното поле, но топката срещна горната греда, след което Хасебе изчисти в корнер.

7′

Жълт картон за Салседо.

5′

Защитата на Айнтрахт се справи с центриране на Тиаго отдясно. Топката попадна в Мюлер, който опита удар от далечна дистанция, но прати топката високо над вратата.

1′

29. Кингсли Коман 33. Талеб Тавата

Поредният носител на Купата на Германия ще стане ясен тази вечер. Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт) ще спорят за трофея на "Олимпиащадион" в Берлин. Двубоят започва в 21:00 часа.

Мюнхенци са големият фаворит за отличнието, което са печелили рекордните 18 пъти. "Баварците", които грабнаха и титлата, имат общо 11 дубъла. Загубените от тях финали са едва 3.

Срещата е интригуваща и от гледна точка на треньорите. За Юп Хайнкес това е последната среща преди окончателно да се пенсионира. Отсрещната страна е Нико Ковач. За хърватина това е дебют в спора за трофея, а през следващия сезон той застава начело на Байерн.

Байерн (Мюнхен) вади 60 млн. евро за Леон Бейли от Байер (Леверкузен)

Байерн (Мюнхен) вади 60 млн. евро за откритието на Бундеслигата

"Баварците" искат играча на всяка цена

"Финалите за Купата винаги са притежавали своя чар. Не винаги фаворитите печелят. Аз няма да имам друга възможност, затова искам кариерата ми да е с добър край", заяви Хайнкес преди мача.

В групата на "баварците" се завърна Мануел Нойер, но той ще остане резерва.

"Орлите" имат проблеми с доста контузени играчи, а наказан е Желсон Фернандес. За Айнтрахт единственият шанс да стигне до участие в Лига Европа, е победа във финала.