Байерн взе поредната си безпроблемна победа в Бундеслигата. Баварците смачкаха като гости новака Падерборн с 6:0 и си остават убедителен лидер, като авансът им пред втория Волфсбург е цели 1 точки.

Мачът срещу Падерборн започна безпроблемно за баварците, които поведоха в 24-ата минута чрез тарана си Роберто Левандовски, който се разписа след прекрасно подаване на Робен.

Полякът затвърди аванса на Байерн малко по-късно.  Този пък той е най-съобразителен в пеналта, след подаване на Рибери.

Мачът за домакините  де факто приключи в 62-ата минута, когато Флориан Хартхерц бе изгонен с директен червен картон за фаул в пеналта срещу откъснал се играч на гостите. От тук до края Байерн правеше каквото си поиска, а старт на това сложи Робен, който вкара отсъдената дузпа.

В 72-ата Рибери също се включи в голеадата, като асистенция пак бе на холандския му съотборник.

Младият Вайзер направи 0:5 само 180 секунди, след като се появи в игра, а Робен оформи крайния резултат в самия край.

В друг мач от кръга Шалке изпусна да бие Вердер у дома, завършвайки 1:1. Изравнителният гол за „бременските музиканти" дойде в продълженията и бе дело на Прьодл.

Падерборн - Байерн 0:6

0:1 Левандовски (24')
0:2 Левандовски (37')
0:3 Робен (63'-д)
0:4 Рибери (72')
0:5 Вайзер (78')
0:6 Робен (86')

Червен картон: Хартхерц (62')

Падерборн: Крузе, Хайнлот, Лопес Гомес (Вранчич - 75'), Хартерц, Хюнемайер, Руп, Циглер, Бакалорц (Пепич - 71'), Меха, Коч, Качунга (Лакич - 59')

Байерн: Нойер, Боатенг, Бадщубер, Рафиня (Вайзер - 75'), Алаба, Бернат (Данте - 78'), Алонсо (Роде - 73'), Рибери, Робен, Мюлер, Левандовски