Байер (Леверкузен) се върна на върха в Бундеслигата, след като спечели мача си от 20-ия кръг срещу Фрайбург. "Аспирините" се наложиха с 3:1 и по този начин събраха на сметката си 44 точки, с 2 повече от втория Байерн (Мюнхен).

Мачът започна сравнително равностойно, като изненадващо първата възможност за гол се откри пред гостите от Фрайбург. Макиади се озова на изгодна позиция, но не успя да преодолее национала Адлер.

Домакините решиха всичко в мача в края на първото полувреме, когато в интервал само на 4 минути вкараха три гола. Начало на фиестата даде Кислинг в 36-ата минута. 60 секунди по-късно Дердиок удвои аванса на Байер, а класическото 3:0 оформи защитникът Хипия.

След почивката "аспирините" намалиха оборотите и допуснаха гол, дело на Бастианс. В крайна сметка обаче момчетата на Юп Хайнкес се поздравиха с крайния успех и се върнаха на върха в класирането.